7 способів впорядкувати роботу мозку

Позбудься тривожності у новому році за допомогою наведених порад, які «очищують» свідомість. Хоча вони здаються дуже простими, проте здатні змінити твоє життя.

Зроби перерву своєму мозку

Очисть свою свідомість. Будь тут і зараз. Віднайди свій дзен. Ці мантри оточують нас увесь час – і, як вважають експерти, недарма. Наш мозок побудований таким чином, щоб постійно блукати у думках. Тому ми такі креативні та продуктивні. Проте коли твоя свідомість замкнена, це схоже на подорож у часі, ми мандруємо думками або в минуле, або в майбутнє. Такі думки заважають функціонувати наповну, жити у теперішньому моменті та насолоджуватися речами навколо нас. Тому медитація може бути дуже помічною. Не обов’язково сидіти в позі лотоса із закритими очима. Можна просто відключити себе від навколишнього світу і віднайти зв’язок із собою, зосереджуючи свою увагу на диханні, сповільнюючи його, тим самим заспокоюючи нервову систему.

Роби записи

Подумай, коли останній раз ти вів щоденник? Виявляється, записування думок є дуже хорошою практикою очищення мозку. Записування допомагає аналізувати та впорядковувати думки, знижує тривожні думки про негативні події та допомагає покращити робочу пам’ять.  Відповідно, це може вивільнити наші ментальні ресурcи для іншої розумової діяльності, в т.ч. і більш ефективне керування стресом.

 

Дихай

Ми дихаємо постійно, звісно, проте не дуже часто робимо це свідомо. Цілеспрямовано сповільнюючи дихання, ми даємо нашому мозку заспокійливі ліки. Рекомендовано вдихати, рахуючи до чотирьох і видихати, рахуючи до восьми. Якщо робити таку вправу п’ять разів протягом дня, вона допомагає заспокоїтись і бути присутнім в теперішньому моменті.

 

Прибери свою кімнату

Що перше ти бачиш прокидаючись зранку? Завалена речами,  засмічена спальня може спустити тебе вниз по спіралі стресу відразу після пробудження. Тому таке важливе і просте правило – застеляти ліжко. Це допоможе розпочати день з почуття завершеності та збільшити продуктивність протягом дня. Прибирання саме по собі може бути медитативною практикою та допоможе почуватися затишніше у власному домі.

 

Спробуй зайнятися йогою

Йога дуже тісно переплітається з медитацією, оскільки мова йде про поєднання дихання та рухів. Варто спробувати чи це підходить саме тобі, оскільки на даний час не проблема знайти тренера або ж зупинитися на відео тренуваннях.

 

Збільш фізичне навантаження

Тренування, які складаються з рухів, що повторюються – плавання, катання на велосипеді, прогулянки, біг – мають безперечні переваги. Коли ти збільшуєш фізичне навантаження, то вбиваєш одразу двох зайців – позбуваєшся негативної та набираєшся позитивної енергії одночасно. Дослідження встановили, що фізичні навантаження протягом 1 години на тиждень зменшують ризик появи депресії.

 

Припини багатозадачність

Мобільні телефони цими днями присутні з нами постійно, ми стали експертами з багатозадачності – принаймні, ми так думаємо. Дуже спірне питання, наскільки якісно ми виконуємо кожне із цих завдань, перестрибуючи з одного на інше й витрачаючи велику кількість зусиль та енергії. Вчені стверджують, що людина не є багатозадачною по природі.  Лише поверхово може видаватись, що багатозадачність є ефективною, проте наукові дослідження встановили, що багатозадачність знижує продуктивність та зайвий раз напружує наш мозок. Натомість, варто робити лише одне завдання в черговості пріоритету з твого списку, що допоможе уникнути ментального перенавантаження.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *