10 науково обґрунтованих фактів про закоханих людей

любов

Цікаві дані про любов та мозок

 Життя без любові – це як дерево без цвіту чи плодів (Халіл Гібран) 

Любов це одна з найважливіших, проте одна з найзагадковіших емоцій, яку ми відчуваємо.

Людський мозок створений для контактування з іншими, тому ми сприймаємо самотність, відкидання нас іншими, як болісну загрозу існуванню.

З обидвох – біологічної та культурної причин – багато з нас вірить у потребу перебувати у любовних відносинах для повної реалізації.

Проте в реальності любов не завжди є сталою та незмінною. Довготривала любов не існує сама по собі, а вимагає важкої праці, безкорисності та готовності бути беззахисним.

Нище наведено 10 науково обґрунтованих фактів, які допоможуть розібратися що таке любов, а що ні:

  1. Любов відмінна від пристрасті чи фізичного потягу

Фізична привабливість є важливою частиною любові для усіх нас, проте емоційна любов відмінна від фізичного потягу.

Ось чому відносини на одну ніч чи під дією алкоголю, як правило, не тривають довго.

Дослідження під час сканування мозку в реальному часі, виявили, що фізичний потяг активує зони мозку, які відповідають за мотивацію/винагороду, в той час як любов активує зону, що відповідає за піклування та співчуття.

  1. Любов є як тимчасовим, так і довготривалим явищем

Щось є в шаблонній фразі про два серця, які б`ються як одне: нові дослідження показали, що направду ми переживаємо любов як відчуття єдності. У моменти такої єдності, закохані дійсно віддзеркалюють вирази обличчя один одного, жести та навіть фізіологічні ритми.

Любов може бути таким станом, при якому ми піклуємося про гарне самопочуття коханих, відчуваємо їхній біль та намагаємося допомогти зменшити їхні страждання.

  1. Побудова сталих стосунків вимагає зусиль

Проведені мета аналізи найкращих досліджень виділяють певні схожі моделі поведінки пар, які перебувають у тривалих любовних відносинах: партнери думають один про одного лише позитивно, коли вони не разом; вони підтримують персональний ріст та розвиток один одного; також вони обмінюються досвідом, який допомагає їм  вдосконалювати себе.

  1. Ми можемо збільшити нашу здатність любити

Коли систематично вдосконалювати свої відчуття усвідомленості та співчуття за допомогою духовних практик, це дає можливість збільшити позитивні емоції та чуйність до інших.

Люди, які займаються медитацією та іншими духовними практиками, здатні краще відчувати свої власні емоції та емоції інших.

  1. Це не лише у вашій голові

Дослідження показали, що любовний зв’язок позитивно впливає на фізичне здоров’я, і навпаки,- самотність та брак соціальної взаємодії вкорочує тривалість життя, аналогічно курінню.

Зокрема, для чоловіків, – шлюб покращує стан здоров’я, а смерть дружини підвищує ризики дочасної смерті.

Невідомо, чи це зв’язок зумовлено тим, що дружини піклуються про здоров’я своїх чоловіків, чи це напряму пов’язано із емоційним та фізичним зв’язком з дружиною.

  1. Якщо зосередитися на любові, її можна посилити

Коли зосередити увагу на наших відчуттях та діях щодо людини, яку любимо, ми пробуджуємо хвилю зростання відчуття щастя та вдячності. Усі ми хочемо, щоб нас любили, поважали, турбувалися про нас.

Такі почуття з’являються як у того, хто виявляє свою любов у діях та словах, так і у того, хто цю любов отримує.

  1. Це не стала властивість

Любити одну людину, навіть дуже, ще не означає, що у вас залишилося її менше для інших.

Насправді, правдою є протилежне: чим більше ми любимо свого партнера, тим більше ми виявляємо позитивних емоцій та любов до навколишніх людей загалом.

  1. Вона не є безумовною

Однією з передумов любові є відчуття безпеки та довіри.

Людям, які перенесли психологічні травми, відкидання та знущання у дитинстві, або інші відчуття, які загрожують відчуттю безпеки, важче довіритися іншій людині та відчути любов.

Вказані проблеми можна подолати за допомогою терапії або за допомогою терпіння та постійного вияву турботи партнером.

  1. Вона заразна

Вияв турботи, співчуття та милосердя, може пробудити почуття в інших. Можливо тому, найбільш відомі лідери світу надихають своїх послідовників насамперед власним прикладом.

  1. Любов не завжди триває вічно, проте так може бути

У своїй сонеті 116 Шекспір писав: «Це не правдива любов, якщо вона змінюється чи збивається із вірного шляху».

Нам відомо, що тривала, незмінна любов є можливою, але це швидше виняток.

Це ж стосується і особистості – ми постійно змінюємося і зараз є іншими, ніж були 10 років тому.

Тому відносини можуть ускладнитися, якщо один з партнерів не може розвиватися у них, або обидва партнери розвиваються у різних напрямках.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *