5 щоденних звичок, які знижують інтелект

інтелектТи так багато працював над тим, щоб розвинути свій інтелект, тому зовсім не хочеш його втрачати.

Проте є багато речей, які можливо ти робиш кожного дня, що мають негативний вплив на твій мозок та знищують твій інтелект.

Наведемо перелік таких звичок та шляхи як цього уникнути.

  1. Багатозадачність

Читати цю статтю і водночас дивитися телевізор, відповідати на текстові повідомлення – можливо ти думаєш, що робиш багато речей у коротший час, проте це не дуже вдала ідея.

Медійна багатозадачність знижує сіру речовину у мозку, впливаючи на твій пізнавальний та емоційний контроль. 

Люди, які постійно користуються гаджетами, гірше концентруються та відтворюють інформацію за тих, хто ними не користується.

Та й загалом, багатозадачність є менш ефективною, ніж концентрація на одному завданні в один проміжок часу.

  1. Погане харчування

Слід насторожитися, якщо ти харчуєшся насиченими жирами та цукром, не лише через здоров’я, але й тому, що така їжа негативно впливає на пізнавальну гнучкість, тобто на здатність пристосовуватися до змін, погіршує пам’ять та здатність до навчання загалом.

Твій мозок (як і твій шлунок) також подякує тобі за уникнення спрощеного способу харчування напівфабрикатами та переробленими продуктами.

Таке харчування спонукає до неконтрольованого апетиту та впливає на твою поведінку загалом.

Також не все так просто з кофеїном – це не найкращий спосіб починати день, оскільки він може провокувати головні болі та надміру збуджувати нервову систему.

А от проста та домашня їжа може забезпечити тебе енергією, яку ти потребуєш.

  1. Загуглити чи бути експертом

Пошуки в інтернеті переконують людей в тому, що вони знають більше, ніж це є насправді, оскільки можна швидко знайти відповідь практично на усі питання. Проте це зовсім не означає, що при цьому твій мозок працює.

Усвідомлення того, що ти легко можеш отримати інформацію, яку не знаєш або не пам’ятаєш, погано впливає на критичне мислення.

Навіть якщо ти є експертом в певній галузі та використовуєш власну пам’ять, люди, які думають, що знають все про цей предмет, більш схильні стверджувати, що вигадані факти є правдивими.

Насправді, ми більш схильні вірити фактами, які підтверджують правоту, відповідно, виключаємо саму можливість сумніватися у їх правдивості.

  1. Асоціальність

Наш мозок створений для соціалізації і для нормального функціонування нам просто потрібне спілкування з іншими людьми. Дослідження встановили прямий зв’язок між соціальною активністю та здатністю мислити та функціонувати.

Проведення часу із друзями також дає змогу зробити паузу та уникнути стресу, що допомагає покращити пам’ять та ясність мислення.

Недостатність соціалізації може привести до психологічних порушень, що можуть зашкодити мозку. Тому слід уважно обдумати чи провести вільний час з друзями чи зосередитися на роботі.

  1. Недостатній сон

Ти любиш гарно поспати, оскільки твій мозок також це любить. Відсутність сну або його недостатність негативно впливає на процеси мислення. Ось чому вчитися усю ніч перед екзаменом – не дуже вдала ідея.

Сонливість погано впливає як на короткотермінову, так і на довготермінову пам’ять, на увагу та здатність планувати, також на здатність «читати» емоції по виразу облич інших людей.

Немає потреби розповідати, що це впливає й на ефективну роботу мозку в цілому.

Навіть якщо ти втомлений фізично чи емоційно не через недостатній сон, все ж таки варто зробити перерву.

Безсоння може спровокувати більш серйозні порушення роботи мозку, такі як депресія та тривожність.

Тому навіть якщо у тебе багато роботи, варто зробити паузу і «підзарядити свої батарейки».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *