5 типів домашніх правил для дітей

дитячі правила

5 типів домашніх правил для дітей

В той час як твоя сестра може дозволяти своїм дітям скакати по меблях, ти можеш вирішити, що така поведінка є неприйнятною у твоєму помешканні.

Або, до прикладу, абсолютно нормальним є те, що діти стукають по каструлях та сковорідках на твоїй кухні, але в жодному разі не у бабусі вдома.

Дуже важливо встановити чіткий перелік домашніх правил для того, щоб діти розуміли, що дозволено, а що заборонено. Встановлення зрозумілих правил є простим способом зменшити проблеми з поведінкою та підвищити рівень послідовності у вихованні.

Дітям потрібні правила, щоб почуватися у безпеці та захищеними. З іншого боку, якщо настанов забагато, можна пригнітити їх розвиток.

Проте незалежно скільки років твоїй дитині, або скільки у тебе дітей, існує п’ять типів правил, потрібних усім дітям.

1. Правила, які забезпечують безпеку

Правила безпеки включають фізичну та емоційну безпеку. До правил фізичної безпеки можна віднести, наприклад, «на дивані лише сидять, а не стоять чи стрибають» або «не відчиняй нікому двері, коли мама приймає душ» тощо.

Емоційна безпека може включати такі настанови, як «вживай лише приємні слова», або «кожен може висловлювати свої емоції, але з повагою до інших».

Коли діти почуваються у безпеці, вони спрямовують свою енергію на розкриття власних талантів та дослідження навколишнього світу.

2. Правила етичної поведінки

Створи правила, що розвивають порядність та етичну поведінку дитини. Такий тип регулювань може включати до прикладу «говори правду» та «вибачся, якщо шкодуєш про скоєне».

Безумовно, дуже важливо, щоб ти був бездоганним взірцем у виконанні цих правил. Діти вчаться набагато більше на поведінці батьків, аніж на їхніх словах.

3. Правила, що розвивають корисні звички

Діти найкраще поводяться, коли є система налагоджених дій. Тому важливо створити настанови, які стимулюватимуть дітей до розвитку щоденних звичок, таких як «почистити зуби після сніданку» або «покласти брудний одяг у кошик».

Формування щоденних звичок допомагає зменшити постійні протистояння. Коли дітям відомо, що потрібно вішати пальто на вішак, коли вони повертаються зі школи, або робити домашні завдання після обіду, це суттєво зменшує кількість суперечок, за умови існування чітких наслідків неналежної поведінки.

4. Правила для розвитку соціальних навичок

Так, дітям також потрібні настанови, щоб сформувати соціальні навички. Наприклад, настанови «поділися іграшками з братом» або «бавтеся по черзі у цю гру» навчають взаємодіяти з іншими.

Старші діти можуть потребувати обмежень по електронних приладах. Встанови правила, які обмежують час проведення за смартфоном чи комп’ютером та заохочуй відповідний етикет поведінки.

Наприклад, зроби обідній стіл «вільною зоною від телефонів» та не дозволяй дитині спати разом з мобільним у кімнаті.

5. Правила, які готують дітей до реального світу

Діти також потребують настанов, що готують їх до дорослого життя.

Встанови правила, які будуть корисними для дитини, коли вона виросте і залишить дім.

Конкретні правила встановлюються в залежності від характеру та темпераменту дитини.

Деякі діти більш відповідально підходять до виконання домашніх завдань, інші ж потребують додаткових правил для мотивації.

Можна розглянути регулювання прибирання та витрачання грошей. Встанови коло хатніх обов’язків для отримання певної нагороди.

Потім, навчи дитину як розумно витрачати та заощаджувати кошти, що допоможе їй краще підготуватися до витрачання власних коштів у дорослому житті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *