8 способів як дисциплінувати дитину без ляпасів

не дисципліновані два хлопці

Стратегії дисципліни, які є ефективними для коригування поведінки

Ляпаси є одним з найбільш поширених предметів суперечок. В той час коли більшість педіатрів та експертів по вихованню не рекомендують ляпаси, більша частина батьків у світі схвалюють лупцювання дітей.

Для багатьох батьків ляпаси сприймаються як найефективніший та найшвидший засіб змінити поведінку дитини.  Він спрацьовує дуже швидко. Проте дослідження виявили довготермінові негативні наслідки фізичного покарання для дітей.

Якщо ти шукаєш альтернативних методів, нижче вісім способів привчити дитину до дисципліни, не застосовуючи фізичних покарань:

1. Перерва

Якщо ти вдарив дитину через те, що вона була агресивною, ти посилаєш неоднозначний сигнал. Замість ляпаса, дай їй час на роздуми.

Перерва може навчити дітей як заспокоїтися, що є корисним вмінням. Проте щоб перерва була ефективною, бажано багато часу приємно проводити з дитиною.

2. Забрати певний привілей

Якщо ляпас заподіює біль на одну-дві хвилини, позбавлення привілею ранить на довший час. Спробуй забрати телевізор, відео ігри, улюблену іграшку чи іншу розвагу на один день, це буде нагадуванням для дитини не допускати такої помилки в майбутньому.

Поясни коли можна отримати привілеї назад. Зазвичай, 24 годин достатньо, щоб навчити дитину усвідомити урок з помилки.

3. Ігноруй легкий непослух

Вибіркове ігнорування може бути ефективнішим за ляпаси. Це не означає, що треба ігнорувати коли дитина робить щось небезпечне або неприйнятне.   Мова йде про ігнорування випадків привернення дитиною уваги.

Коли дитина намагається привернути твою увагу скигленням або скаргами, не піддавайся. Натомість дай зрозуміти дитині, що лише ввічлива поведінка може привернути твою увагу.

4. Навчай нових навичок

Однією з основних проблем ляпасів є те, що вони не вчать дитину гарної поведінки. Вдарити дитину, бо вона влаштувала істерику, не вчить її як заспокоїтися наступного разу, коли вона засмутиться.

Дітям корисно вчитися вирішувати проблеми, керувати своїми емоціями та знаходити компромісні рішення. Якщо батьки можуть дати ці навички, це суттєво зменшує проблеми з поведінкою. Використовуй покарання, які вчать, а не карають.

5. Логічна послідовність

Логічна послідовність – це чудовий спосіб допомогти дітям, які мають певні поведінкові проблеми. Наприклад, якщо дитина не хоче вечеряти, не дозволяйте їй перекушувати перед сном.

Або якщо вона відмовляється прибрати свої вантажівки, не дозволяйте бавитися ними до кінця дня. Це допоможе дітям зрозуміти існування прямого зв`язку між їх поведінкою та наслідками.

6. Очевидні наслідки

Очевидні наслідки дозволяють дітям навчатися на власних помилках. До прикладу, якщо дитина не хоче одягнути куртку, потрібно дозволити вийти на вулицю та змерзнути – до того часу, поки це безпечно для її здоров`я.

Використовуй очевидні наслідки, коли впевнений, що твоя дитина може на них навчитися. Контролюй ситуацію, щоб твоя дитина не потрапила у реальну небезпеку.

7. Система нагород

Замість ляпаса за негарну поведінку, нагороджуй дитину за хорошу поведінку. Наприклад, якщо дитина часто б`ється з братом чи сестрою, краще створити систему нагород з метою мотивації кращого поводження.

Запровадження мотиваційного стимулу швидше відкоригує погану поведінку. Винагорода допомагає дітям сконцентруватися на тому, що вони отримають замість зацикленості на поганій поведінці.

8. Похвала

Зосереджуйся на хорошій поведінці дитини та попередиш велику кількість проблемних моментів. Як от, коли дитина гарно грається з братиком чи сестричкою, зверни на це увагу. Можна сказати: «Ти такий молодець, що ділишся та обмінюєшся з братиком/сестричкою сьогодні.»

Коли є декілька діток в кімнаті, треба звертати більше увагу та хвалити діток, які дотримуються правил та гарно поводяться. Якщо пізніше інша дитина почала гарно поводитися, також потрібно її похвалити.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *