Чи варто залучати дітей до хатньої роботи?

Допомога по дому вчить відповідальності

Інколи батьки роздумують чи варто залучати дітей до хатніх обов’язків. Окрім того, хіба це не обов’язок батьків слідкувати за будинком? І чи не потребують діти «бути просто дітьми» в даний час, оскільки вони матимуть багато обов’язків вже у дорослому віці?

У сучасному світі в багатьох дітей також дуже інтенсивний графік. Вони бігають з одних занять на інші, практично не маючи можливості допомагати по дому.

Незважаючи на усі заперечення, залучення дітей до хатньої роботи може бути однією з найважливіших речей, як іти робиш для власної дитини. Діти, які допомагають членам сім’ї в побуті, вчаться бути відповідальними та здобувають важливі навички, які знадобляться їм на майбутнє.

Яку користь діти отримують від хатньої роботи

Делегуючи дітям певну роботу по дому, мова йде не лише про полегшення вашого життя. Проведені дослідження показали, що воно корисне й самим дітям. Візьмемо до прикладу відомі дослідження Гарвардського університету про вплив психологічних та біологічних факторів дитинства на успішність у дорослому житті. Науковці встановили, що діти, які виконували хатню роботу у дитинстві, краще дають собі раду у дорослому житті. Саме виконання хатніх обов’язків виявилося одним з найважливіших факторів того, чи дитина буде здоровою, успішною та щасливою в майбутньому.

Так чому ж миття підлоги та прибиранні столу такі важливі для успішності в житті?  Однією з причин є те, що діти почуваються достатньо компетентними та вмілими під час виконання такої роботи. Чи дитина миє підлогу чи застеляє своє ліжко, вона почувається спроможною виконувати певну роботу.

Також прибирання дозволяє дитині почуватися частиною команди. Внесення своєї долі у загальну справу в сім’ї допомагає їм зростати відповідальним громадянами.

Хатня робота для дошкільнят

Дошкільнятам можна делегувати просте прибирання, наприклад складання своїх іграшок. Таке прибирання можна проводити щодня. Також в такому віці діти можуть складати речі загалом у своїй кімнаті та прибирати свою тарілку зі столу після їжі.

Діти дуже гарно реагують на прикріплені повідомлення, що нагадують їм про необхідність прибирання. Якщо дошкільнята ще не вміють читати, то можна зображувати відповідні картинки.

Після того, як дитина прибрала, можна придумати різні види нагород, починаючи від стікерів-смайликів, закінчуючи невеликими подарунками.

Хатня робота для школярів

Коли дитина починає ходити до школи, то обсяг хатньої роботи також можна збільшити. Для дошкільнят така робота може полягати у прибиранні речей за собою. До прикладу, можна дітей вчити складати своє взуття та рюкзак коли вони повернулися після школи.

Варто поступово збільшувати дитині обсяг робіт. Якщо обов’язки по дому стають складнішими до виконання, то потрібно крок за кроком показувати дитині як їх виконувати.

Наприклад, якщо дитині слід прибрати свій одяг, то варто показати куди саме його слід покласти. Завжди заохочуйте дитину за виконання хатніх обов’язків та для заохочення подальшого вдосконалення своїх вмінь. Також не варто очікувати ідеального виконання.

Хатня робота для підлітків

Підліткам потрібно навчитися виконувати домашні справи, що підготують їх до життя в реальному світі. Доручіть їм хатню роботу таку як приготування їжі, прання білизни, купівля продуктів тощо. Такі навички знадобляться підлітку після закінчення школи і дозволять жити автономно від батьків.

Практикуючи певну самостійність в організації домашньої роботи, підліток вчиться самостійно організовувати свій час та розпоряджатися коштами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *