Діти та технології: як і коли їх слід обмежувати

діти технології

Як контролювати екранний час задля здоров`я та розвитку дитини

В наші часи видається, що діти вміють оперувати електронними приладами, наприклад смартфонами, практично з народження.

Просто поглянь на будь-яку групу дітей в садочку або дитячий майданчик – швидше за все будуть діти віком 2 років або й навіть менші, які тримають мамин чи татів телефон, щоб пограти в ігри або подивитись відео.

Якщо мова йде про технології, діти не лише починають користуватися ними у ранньому віці, але й використовують їх у різних ситуаціях, як вдома та і в школі.

Сьогодні технології виступають джерелом навчання та розваг для дітей, а в крайньому випадку, коли батькам необхідно приготувати вечерю або потрібно декілька хвилин, щоб відповісти на листи, ще й прекрасною нянею.

Для дітей шкільного віку, технології можуть бути палкою з двома кінцями.

Від користування технологіями можна отримати численну кількість переваг: комп`ютери можна використовувати для проведення досліджень, он-лайн ігор в математичні ігри чи вдосконалення мовних навичок.

Телебачення (та DVD) може запропонувати документальні фільми та інші освітні матеріали.

Навіть відео ігри можуть сприяти розвитку навичок, таких як координація рухів та моторика.

Проте цим електронним приладам притаманні й суттєві недоліки. В даній статті міститься перелік причин чому варто обмежити користування електронними приладами та як це зробити.

Причини для обмеження часу взаємодії дитини з технологіями

Вплив на сон.

Достатній сон сьогодні може стати серйозною проблемою для дітей,  зайнятих домашньою роботою, спортом та різними позакласними гуртками, запханими в тижневий графік.  Додай в цей багатогодинний графік перегляд телевізора – в середньому 3-4 години в день – ось і сформований рецепт для недосипання дитини. Ба більше, такі подразники як телевізор та комп`ютер, перешкоджають здоровому сну, в тому числі і засинанню.

Скорочення часу спілкування в сім`ї.

Коли ми користуємося технологіями, ми не спілкуємося один з одним. Беручи до уваги, як важко сім`ї знайти час для спільного проведення, то відмова в такий час від користування технологіями є чудовою ідеєю. Звісно, це весело разом переглядати фільм або грати у відеогру, проте це зменшує час безпосереднього спілкування.

Зменшення концентрації уваги.

Дослідження показали, що проведення багато часу перед монітором може спричинити проблеми з увагою.

Перешкода для виконання домашніх завдань.

Діти, які багато дивляться телевізор, частіше отримують низькі оцінки та читають менше книг. Дослідження показали, що обмеження дітей в часі проведення перед монітором покращує їх здоров`я та оцінки.

Зменшення фізичної активності.

Проведення багато часу перед монітором асоціюється зі зменшенням фізичної активності та збільшує ризик ожиріння у дітей.

Вплив на дітей реклами та неприйнятного контенту.

Багато телевізійних шоу та реклама часто зображають сексуальні сцени, насильство, стереотипи та вживання наркотиків і алкоголю. Також велика кількість реклами пропагує нездорову їжу та іграшки, яка створена так, щоб змусити дітей хотіти цих речей.

Як обмежити технології

Дуже просто включити телевізор або дозволити пограти у відеогру, коли дитині нудно. Проте існує велика кількість альтернативних варіантів розваг. Можна досягнути результату, коли дітям дозволяти обмежено користуватися технологіями та користуватися декількома правилами.

Не став телевізора у дитячій кімнаті.

Наявність телевізора у спальні пов`язують з багатьма проблемами, включаючи низькі оцінки, проблеми зі сном та надмірна вага.

Виключи його.

Якщо діти не дивляться певних конкретних програм, виключи телевізор. Не включай його під час приймання їжі, особливо коли діти навчаються та роблять домашні завдання.

Допоможи дитині вибрати відео гру або шоу.

Найкращим способом дізнатися, що саме твоя дитина дивитися, чи у що грає, це допомогти їй вибрати цю програму чи гру. Коли будеш обирати нову програму чи гру, перечитай опис, запитай інших батьків та перш за все дослухайся до себе, адже ти найкраще знаєш свою дитину.

Обмеж час проведення перед монітором.

Незалежно від способу визначення часу – година телевізора або відео гри в день чи декілька годин на тиждень – дотримуйся цього графіку.

Вибери інший варіант проведення часу.

Знайди спосіб гарно провести час усією сім`єю без технологічних приладів, наприклад настільні ігри або читання цікавих книг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *