Як навчити дітей етикету та хорошим манерам

дітей

У сьогоденному швидкоплинному, технологічному суспільстві навчити дітей хорошим манерам надзвичайно важливо як ніколи раніше.

Одне із найважливіших завдань у нас як батьків  – допомогти нашим дітям розвинути соціальні навички, показати їм як ввічливо спілкуватися з іншими людьми та навчити їх ставитися до інших з повагою.

Незалежно від нагоди – спільні святкування, сімейні обіди чи просто прогулянка в магазин – батьки можуть використати такі ситуації для прищеплення хороших манер своїм дітям, що стануть їх звичкою у повсякденному житті, починаючи з раннього віку та протягом усього життя.

Розглянемо декілька способів як можна навчити дітей хорошим манерам.

Важливі правила поведінки, яких потрібно вчити дітей

Вчи їх говорити «Будь ласка» та «Дякую»

Ці слова, звісно, є основою хорошого виховання. Коли діти дорослішають, батьки можуть заохочувати їх писати листи подяки, бажано ручкою на папері.

Зрозуміла річ, що діти повинні говорити «Дякую» отримуючи подарунки; проте вони повинні говорити «дякую» і людям, які їм допомагають або надають послуги, наприклад офіціанти в кафе, чи навіть своїм батькам коли ті щось для них роблять протягом дня.

Не забувай про «родичів»

Мається на увазі «родичів» слів «Дякую» та «Будь ласка».

Не забудь вчити своїх дітей таким словам як «Чи можу я…», «Добре, дякую! А як Ваші справи?» – розповідає Патриція Россі у своїй книзі «Щоденний етикет».

Вчи правильно вітатися з людьми

Демонстрування своїй дитині як правильно вітатися з людьми, є одним з важливих навичок, яких лише можна її навчити, розповідає Россі.

Вчи свою дитину дивитися людям у вічі, з відкритим обличчям та тиснути руку при зустрічі. Гарно попрактикуватися з дитиною можна за допомогою рольових ігор.

Нагадуй дітям використовувати звернення «пан» чи «пані»

Це може звучати старомодно, проте використання таких звернень плюс імен,  – найбільш вихований спосіб звертання.

Навчи як правильно спілкуватися через телефон

Коли дитина відповідає на телефон, навчи її говорити «Чи можу я повідомити своїй мамі хто телефонує?» замість «Хто це?» І задля безпеки, навчи дітей не говорити прізвища сім`ї (наприклад, «Сім`я Кравченків»).

Також навчи дітей не кричати через усю хату за тобою, а підійти до тебе і сказати хто телефонує. Якщо ти не можеш підійти, то навчи дитину говорити на взірець «Вона зараз не може підійти. Можливо передати їй повідомлення?», також записувати інформацію та повторити її тому, хто телефонує.

Наголошуй на важливості етикету розмов по мобільному

Якщо у твоєї дитини є мобільний телефон, привчай дитину не носити його усюди з собою.

Можна розглянути такий варіант, як відсутність телефону у час, коли родина збирається разом. Россі у свої книзі пропонує зробити для усіх кошик при вході у кімнату, де кожен буде залишати свій телефон.

Нагадуй дитині спілкуватися з людьми так, як вона хоче щоб спілкувалися з нею

Це означає не вживати таких грубих коментарів як «Заткнися» чи говорити грубим тоном в разі незгоди зі співрозмовником.

Сформуй у дитини звичку чекати своєї черги в розмові

Це проблема властива багатьом дітям, особливо молодшим. Вона виникає тому, що діти хочуть виразити свої емоції в ту мить, коли вони щось відчули. Діти також по природі більше орієнтовані на себе, тому потребують нагадувань почекати, поки співрозмовник не закінчить розмовляти.

Щоб допомогти дитині сформувати цю звичку, батьки можуть використовувати візуальні нагадування такі як м`які іграшки або інші предмети. Також гарно працює метод передавати один одному певний предмет, наприклад, в кого палиця в руках, той говорить.

Наголошуй на важливості бути ввічливим у змаганнях

Вчи свою дитину не задиратися при перемозі та підбадьорювати команду при поразках. Гарна спортивна поведінка є важливим фактором для майбутньої праці над проектами на роботі та вдома.

Навчи дітей гарно поводитись в гостях

Нагадуй дитині слідувати правилам у домі своїх друзів та завжди прибирати за собою перед виходом.

Переконайся, що дитина завжди вітається з господарями дому, чемно поводить себе за столом тощо. Також важливо наголосити не кричати в будинку.

Якщо гості у вас вдома, то переконайся, що дитина дбає про своїх друзів, тобто ділиться іграшками, подає закуски тощо.

Прищепи гарні манери поведінки за столом

Незалежно від того, чи це святковий обід чи звичайна вечеря протягом тижня, твоя дитина повинна володіти базовими правилами поведінки за столом.

Базові правила такі як чавкати за столом чи говорити з повним ротом можуть розуміти навіть діти молодшого шкільного віку.

Коли вони підростуть, то можуть накривати та прибирати зі столу та підтримувати розмову за столом.

І наостанок, пам`ятай, що саме ти встановлюєш стандарти. Якщо за обіднім столом ти сидиш з мобільним телефоном чи зазвичай розмовляєш з людьми грубим тоном, твоя дитина швидше за все перейме твої звички та буде поводитись аналогічно.

Якщо ти хочеш гарно виховати дитину, то перш за все слідкуй за власною поведінкою та переконайся, що слідуєш гарним манерам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *