Як поводитись батькам при сварках дітей

сварки

8 порад для зменшення кількості протистоянь

Діти сваряться один з одним через багато причин. Перед батьками повстає важливе завдання розібратися коли варто, а коли не варто втручатися. Наявність протесту та власної думки є частиною розвитку дитини, проте існують певні інструменти, які зможуть мінімізувати сварки дітей.

  1. Вчи дітей альтернативних способів вирішення проблеми

Навіть дуже малі діти здатні зрозуміти базові речі про справедливість та відсутність насилля.

Розмовляй з дитиною про бійку та альтернативні шляхи вирішення проблеми. Завжди впроваджуй базові правила, що можна робити і чого робити не варто.  Наприклад, не можна кричати, штовхатися, битися.

Попроси прийти з ідеями, як по-іншому можна вирішити ситуацію та дозволь спробувати їх на практиці. Ти будеш здивованим, отримавши варіанти вирішення ситуації, адже саме діти можуть зрозуміти який варіант для них буде кращим.

  1. Нагороджуй дітей та підтримуй позитивний настрій

Нагороди та заняття, що підтримують позитивний дух, сприяють розвитку позитивної поведінки дітей.

Ключовим у цьому методі є те, щоб ігнорувати сварки та зосереджувати увагу лише на позитивних моментах – коли діти зайняті чимось хорошим, позитивним та помічним.

Діти швидко збагнуть, що при хорошій поведінці вони отримують більше уваги, ніж при негативній.

  1. Будь прикладом для наслідування

Ти не можеш очікувати від дітей взірцевої поведінки в разі, коли вони споглядають агресивну поведінку дорослих. Батьки повинні бути прикладом для наслідування як співпрацювати та взаємодіяти між собою. Тому слідкуй за своїми діями повсякчас. Пам’ятай, діти спостерігають!

  1. Зберігай спокій

Діти спостерігають за тим, як дорослі поводяться у ситуаціях, коли вони розізлилися, не погоджуються з чимсь або їх образили.

Зберігати спокій та контроль над собою в таких ситуаціях є хорошим прикладом для дітей.

Батькам слід розповідати дітям про ситуації, в яких вони почували злість і сердилися, та яких заходів вони вжили, щоб заспокоїтись.

  1. Зверни увагу на свою реакцію

Якщо дорослі кричать, соромлять або вживають образливих та поганих слів, то результатом такого втручання може бути чергова бійка дітей. Спроба заспокоїти дітей описаним чином викликає ще більшу агресію у дітей, що відповідно спричиняє потребу виплеснути цю агресію назовні у черговій бійці.

  1. Не звертай уваги

Більшість дитячих суперечок швидко завершуються та швидко забуваються дітьми.

Втручання дорослих лише затягує час для вирішення ситуації самими дітьми. Часто дитячі суперечки є способом привернення уваги – краще негативна увага, ніж жодної.

Якщо батьки не звертають увагу на сварку і вона не стає центральною проблемою вдома, зменшується кількість причин сваритися.

Гарною ідеєю буде встановити так званий «куточок для сварок».

Кожного разу, коли діти починають сварку, запроваджуй їх до «куточка сварки» та не дозволяй виходити звідти, допоки конфлікт не вичерпався.

  1. Стався до всіх однаково

Однією з пасток для батьків може стати ситуація, коли вони почнуть виясняти, хто першим почав бійку, хто що говорив та хто кого спровокував.

Обрання чиєїсь сторони, різні види покарань, автоматично поділяють дітей на агресорів та жертв.

У більшості випадків покарання повинне бути однаковим. Нагадуємо, що метою є викорінення сварок взагалі, а не пошук винних.

Мінімізуй причини для сварок

Проаналізуй усі причини виникнення дитячих сварок та що можна зробити для їх зменшення.

Варто знати про випадки, коли діти просто втомлені, або голодні, або просто у них був невдалий день.

Діти повинні знати, що їх люблять однаково, та що вони є особливими, не залежно від того, як вони поводяться.

Деколи обійми – це все, що дитині потрібно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *