9 простих способів упоратися зі стресом на роботі

стрес

Згідно з проведеними дослідженнями, сьогодні відсоток людей, що перебувають у стресі на робочому місці, є високим, і з часом лише зростає.

На жаль, стрес на роботі може мати вагомі наслідки, починаючи від незначних проявів – частіші випадки застуди та грипу – до більш серйозних проявів, таких як хвороби серця та метаболічні синдроми.

Оскільки стреси на роботі – це звичне явище, то для багатьох людей пошук роботи з низьким рівнем стресу є малоймовірний або взагалі неможливий.

Найбільш реалістичним виходом із ситуації буде віднайти більш ефективні стратегії для боротьби зі стресом.

Нижче наведено декілька технік, якими варто скористатися.

Вірно починай свій день

Після старань зранку нагодувати дітей та відправити їх до школи, уникнути дорожніх корків, після змагань з іншими водіями на дорозі, заміни повноцінного сніданку кавою, багато людей приходять на роботу уже в стресовому стані.

Насправді ти будеш здивованим, коли дізнаєшся, як болючіше реагуєш на стреси, коли день почався не найкраще.

Якщо починати день з поживної їжі, завчасного планування та позитивного настрою, ти помітиш, що подолати стрес на роботі стало набагато легше.

Чітко окресли робочі вимоги

Фактором, який сприяє вигоранню на роботі, є нечітке коло обов’язків.

Якщо тобі чітко не відомо, чого від тебе очікують або коли коло обов’язків надто швидко змінюється, людина отримує більше стресу, ніж зазвичай.

Якщо ти опинився в такій ситуації і тобі невідомо чого саме від тебе очікує керівник, то варто порозмовляти з ним про коло повноважень та очікування.

Це зменшить рівень стресу у вас обох.

Оминай конфлікти

Оскільки міжособистісні конфлікти завдають серйозної шкоди емоційному та фізичному здоров’ю та їх важко уникнути між співробітниками, намагайся їх оминати наскільки це можливо.

Мається на увазі не пліткувати, не ділитися власними думками стосовно релігії та політики та триматися подалі від яскравого офісного гумору.

Також намагайся уникати людей, які часто конфліктують з іншими.

Плануй свій робочий день

Якщо по своїй природі ти людина неорганізована, завчасне планування робочого дня може суттєво зменшити рівень стресу на роботі.

На самопочуття погано впливає постійна біганина на роботу (бо запізнюєшся), так і з роботи (бо не встигаєш вирішити свої справи).

Завчасне планування свого часу дозволить запобігти безладу та бути більш ефективним в робочий час.

Створи комфорт

Ще одним цікавим стресовим чинником на робочому місці є фізичний дискомфорт.

Можливо, ти зауважив, як некомфортно почуваєшся, сидячи на незручному кріслі.

Проте якщо ти практично живеш на своєму кріслі під час робочого дня, тебе болітиме спина і фізичний біль сприятиме болючішому реагуванню на стресові ситуації. Навіть такі дрібні речі, як офісний шум, можуть дратувати і сильно відволікати від роботи.

Зроби все можливе, щоб створити робоче місце своєї мрії.

Забудь про мультизадачність

Були часи, коли багатозадачність вважалася фантастичним способом ефективного використання часу та давала можливість зробити більше за одиницю часу.

Проте швидко люди зрозуміли, що одночасне спілкування телефоном та проведення розрахунків, негативно впливає на швидкість виконання (не говорячи про працездатність).

Слід також згадати про відчуття незібраності, коли розсіюєш увагу на декілька речей одночасно, що негативно впливає на більшість людей.

Замість того, щоб виконувати багато справ одночасно, спробуй іншу стратегію, яка дає можливість поділити об’ємні завдання на етапи.

Влаштовуй прогулянки під час обідньої перерви

Багато людей страждають від сидячого способу життя.

Одним із способів зменшення негативних наслідків від сидіння, є  фізичні вправи протягом обідньої перерви та можливо короткий набір вправ під час робочого дня.

Це допоможе тобі зняти напруження, підняти настрій та покращити фізичну форму.

Відмовся від перфекціонізму

Бути високоефективним допомагає краще почувати себе та виділятися на роботі.

Бути перфекціоністом, з іншого боку,  може негативно вплинути на тебе та оточення.

Особливо під час виконання великих обсягів роботи у короткий час часто неможливо виконати все ідеально.

В таких ситуаціях варто намагатися зробити все якомога краще та винагородити себе за зусилля.

Слухай музику по дорозі додому

Слухання музики приносить задоволення та сприяє зменшенню стресу після роботи.

Слухаючи улюблену музику по дорозі додому, можна краще та швидше налаштуватися на взаємодію з твоїми домашніми, чи іншими важливими людьми у твоєму житті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *