Відмінність між працьовитими та продуктивними людьми

А ти відносишся до працьовитого ослика чи продуктивного єдинорога?

Пошук способів бути більш ефективним на роботі породило хибне уявлення про те, що насправді означає «мати продуктивний день». Також це спонукало багатьох людей до думок, що «постійно працювати» є еквівалентом «бути продуктивним».

Наведемо корисну інформацію, що саме роблять «продуктивні єдинороги» протягом свого робочого тижня і чим вони відрізняються від «працьовитих осликів».

Працьовиті люди одержимі переробити якомога більше роботи за день. Продуктивні люди обдумано скорочують свій список справ на 50 відсотків.

Працьовиті люди впевнені, що переробивши більше справ у встановлені 8 чи 9 робочих годин – це чудова ідея. Вони намагаються «запхнути» якомога більше завдань у свій список справ, що веде до перенесення більшості з них на наступний день. Продуктивні люди дуже добре знають, що їм не потрібно 40 завдань у списку справ. При плануванні свого робочого дня, вони керуються принципом «краще менше, та краще» та виконують лише ті завдання, які є важливими.

Працьовиті люди беруться за кожне завдання. Продуктивні люди знають відмінність між «термінове» та «важливе».

Працьовиті люди витрачають більшість робочого часу, борючись з неважливими пожежами, тому що вони засліплені терміновими проблемами, які по своїй суті не є такими важливими. У кожній компанії, багато справ можуть бути визначені, як термінові, проте такий статус надають їм переважно ваші колеги чи бос, які очікують швидкої відповіді. Продуктивні єдинороги знають, як відлічити термінові завдання від важливих. Вони зосереджуються на тому, що важливо зробити в першу чергу, замість того, щоб намагатися розібратися з усіма так званими «терміновими» завданнями.

Працьовиті люди завжди розсіяні. Продуктивні люди створюють систему. 

Працьовиті люди розвивають звички, які шкодять продуктивності. Вони часто перевіряють пошту протягом дня та переривають свою роботу кожного разу, коли дзвонить телефон. Такі дії приводять до сповільнення роботи мозку та зниження рівня концентрації.

Тим часом, продуктивні люди створюють систему для рутинної роботи, такої як перевірка пошти. Вони виділяють чіткий та короткий проміжок часу для роботи з вхідними листами, таким чином вони можуть більше зосередитися на тому, що є важливішим для виконання цілей за день.

Працьовиті люди багатозадачні. Продуктивні люди фокусують увагу.

Працьовиті люди намагаються з усіх сил виконати 15 справ одночасно. У них одночасно відкрито декілька папок та документів на їх комп’ютері та вони постійно заглядають у свій календар.

Продуктивні єдинороги зосереджують усю свою увагу на найбільш важливих справах настільки, наскільки це можливо. Вони можуть успішно поєднувати завдання, згрупувавши не надто важливе зі спорідненим більш важливим завданням.  Наприклад, продуктивна людина робить нотатки з ідеями по потенційному проєкту протягом часу, коли чекає початку робочої зустрічі. Продуктивні єдинороги чітко усвідомлюють, що вони можуть поєднувати завдання лише у випадку, коли менш важливі справи не потребують великої концентрації уваги та енергії.

Якщо ти один з працьовитих осликів, який хоче перетворитися на продуктивного єдинорога, то коли мова йде про завдання, слідуй правилу 80/20. Видали справи, які не є важливими протягом робочого дня, керуючись тим, що вони мають мінімальний вплив на продуктивність.

Працьовиті люди є цілодобовими працівниками. Продуктивні люди знають, коли закрити двері.

Якщо тебе влаштовувало віддавати свою енергію та час на різноманітні завдання, коли ти був молодим, тепер тобі слід подумати двічі чи варто виконувати те чи інше завдання. Це абсолютно нормально для молодих людей розсіювати свою увагу на різні речі, такі як навчитися кодуванню, створити власний сайт, жити в іншій країні, зайнятися альпінізмом тощо.

Однак, приходить момент у твоїй кар’єрі та житті, коли тобі потрібно обдумати, на яких речах сфокусувати свою увагу. Якщо на даний час ти жонглюєш між своїм графіком, часом, грошима та між тим, як навчитися кодувати, створити власний сайт, жити в іншій країні чи зайнятися альпінізмом, стань продуктивним єдинорогом, позбувшись цілей, які втратили свою актуальність. Замість цього, сфокусуй свою енергію та ресурси виключно на речах, що відгукуються у твоєму серці.

Працьовиті люди «прикріплені» до своїх столів. Продуктивні люди знають, коли зробити перерву.

Працьовиті люди рідко роблять перерви; насправді, вони ненавидять перерви, думаючи, що перерви створені для прокрастинаторів. Вони також зляться, спостерігаючи за тим, як продуктивні єдинороги виглядають ніби у них є купа часу, та ще й насолоджуються своєю роботою. Продуктивні єдинороги знають, коли слід перепочити. Вони йдуть на прогулянку, слухають улюблену музику, дивляться короткі комедійні ролики, медитують або роблять перекуси. Вони усвідомлюють, що можуть бути набагато продуктивнішими, даючи можливість своєму мозку перепочити після декількох годин праці.

Вибирай шлях до найбільшої продуктивності протягом дня, забувши про вигляд та почуття працьовитого ослика та трансформувавши себе в продуктивного єдинорога.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *