Застій на роботі: 8 шляхів наближення до кар`єри мрії

роботі напрямок

Ти дивишся на годинник кожних декілька хвилин, вираховуючи години та хвилини до завершення робочого дня, щоб піти.

Остання година видається вічністю.

Ще один прикрий день на роботі. Заглиблений в ще один проект, на який тобі начхати. Тобі катастрофічно бракує мотивації.

Присутнє настирливе відчуття, що ти не використовуєш свої сильні сторони, здібності та таланти для розкриття свого потенціалу на роботі. Глибоко всередині ти потребуєш змін. Але це видається таким непомірним.

З чого почати? Що робити?

Правда полягає в тому, що відчуття безвиході є хорошим знаком – це визнання того, що місце, де ти знаходишся, більше не працює на тебе.

Наближення до кар`єри, яка тобі імпонує, мотивує та змушує відчувати себе живим, не повинно провалитися у безодню.

8 простих способів, які допоможуть тобі наблизитися до кар`єри твоєї мрії.

Зверни увагу на свої заперечення.

Дуже часто, коли ми думаємо, що потребуємо певних речей у нашій кар`єрі, таких як заробити Х кількість грошей або про певний вид роботи – ми ігноруємо внутрішній голос, який шепоче про щось інше.

Відкидання внутрішнього голосу пригнічує наші справжні бажання, тому що нам страшно їх визнати. Ми хвилюємося стосовно невизначеності, що нам може не вдатися. Ми боїмося, що скажуть інші. Тому продовжуємо заперечувати внутрішній голос, прикриваючись тим, чого нам «слід хотіти».

Однак, живучи у світі «слід», просто віддаляє нас далі від того, що насправді дає нам сенс та задоволення. Ми не живемо власним життям – ми живемо життям, якого хочуть для нас інші.

Тому давайте виходити із ситуації «слід», питати у себе чому йди спротив та дослуховуватися до власного внутрішнього голосу.

Зрозуміти що саме приносить насолоду.

Ми в основному думаємо, що прагнемо роботу з певним набором характеристик. Наприклад, цікаву, перспективну і т.д. Однак, опираючись на минулий досвід з попередніх місць праці, що саме приносить нам задоволення, може містити ключ до вирішення цього питання.

Наприклад, ти думаєш, що тобі подобатиметься вирішувати складні стратегічні проблеми для клієнтів. Проте дослідивши більш детально, що насправді приносило тобі задоволення на попередній роботі, дійдеш висновку, що найбільше задоволення отримував від мотивації та настанов своєї команди.

Тому починай згадувати попередні місця праці та власний досвід. Виясни, що саме приносило тобі найбільше задоволення. Використовуй цю інформацію як основу для аналізу чим ти насправді хочеш займатися у своїй професії.

Не дозволяй прикрощам впливати на кар`єрний ріст.

Коли ми працюємо на роботі, яку ненавидимо, ми точно знаємо що нам не подобається та уриває наш терпець. Але існує загроза, що ми можемо перемкнутися на протилежне у нашій наступній роботі, як реакція на невдоволення на теперішню ситуацію.

Виділи час подумати про свою мотивацію для майбутньої роботи. Якщо вона зумовлена твоєю злістю та негативними відчуттями на теперішню ситуацію, краще зробити крок назад.

Залучи близьких друзів чи наставника, які можуть бути об`єктивними, та допоможуть тобі визначитися чи правильним кроком для тебе буде така зміна роботи.

Довіряй своїм передчуттям, навіть якщо оцінка професійних можливостей є протилежною.

Є працівники, що стверджують: «Я здійснив оцінку професійних можливостей, яка підтвердила, що теперішня робота підходить мені найкраще. Але я нещасливий.» Такі тести є одним із способів допомогти вияснити певні речі – проте вони не знають тебе так добре, як ти сам.

Комп`ютерний тест тебе самого не замінить.

Дослухайся, що внутрішні відчуття намагаються тобі сказати. Що цей тихий голос всередині намагається повідомити? Чому він так говорить? Що він намагається зробити?

Цінуй та довіряй собі. У більшості випадків ми маємо відповіді на свої питання коли проводимо час наодинці та запитуємо себе.

Знаходитися в глухому куті – це частина процесу.

У суспільстві, де нам завжди говорять бути продуктивними для того, щоб вижити та продовжувати діяти, є ця потреба просто «щось робити». Нам потрібно швидко визначатися з майбутньою кар`єрою та працювати над її досягненням. Ми картаємо себе за те, що не можемо визначитися у своїх бажаннях. Або злостимося, що зайшли у пастку і не знаємо, як з неї вибратися.

Річ у тому, що відчуття безвиході є частиною процесу пошуку. Це неприємно, важко та некомфортно, проте абсолютно нормально відчувати біль під час процесу вияснення чого ми прагнемо.

Тому виділи час, щоб перевести подих. Прийми ситуацію та не засуджуй себе.

Ми не прив`язані до однієї роботи на все життя.

Довкола багато тиску вибрати «правильний» шлях та знайти «єдину» роботу чи пристрасть. Але правдою є те, що наші цінності та потреби можуть з часом змінюватися.

Те, що приваблює нас зараз, може не пасувати нам років через 10, а через 30 взагалі не цікавити. Ба більше, стара добра ідея про те, щоб мати одну кар`єру, є неактуальною сьогодні, оскільки змінювати місце праці стало звичним явищем.

Тому не варто думати «що все, це на все життя». Завжди можна передумати.

Полюби себе.

Процес змін до нової роботи може лякати.

Можна відчувати вразливість при перших починаннях. Ти хвилюєшся, що скаже твоє сім`я та друзі. Ти не впевнений, що тобі все вдасться. Деколи відчуваєш ніби йдеш два кроки вперед, а один назад.

Проте ти ступаєш впевненим кроком. Тому стався до себе з любов`ю та добротою. Усе, що ти робиш – сміливо та важко.

Готовий до наступного кроку?

Уяви, ніби ти прокидаєшся та з відчуттям наповненості збираєшся на роботу.

Насолоджуйся труднощами, з якими зустрічаєшся на роботі. Це допоможе тобі рости, жити наповну та бути собою.

У твоїх руках дорожня карта – все, що зараз тобі потрібно, це зробити крок вперед.

Твоє незалежне життя та успіх вже чекають на тебе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *